Greita užklausa
Meistrų iškvietimas Vilniaus rajone:+370 (655) 088 89
Dirbame: 24/7
V. Kudirkos g. 7-13, Vilnius
Imobilaizeris – kas tai ir kur kreiptis?

Greitas turinys:

 

 

Imobilaizeris yra elektroninė automobilio apsaugos sistema neleidžianti automobiliui užsivesti su netinkamu arba nepririštu raktu. Dažnai ir klaidingai, imobilaizeriu vadinamas rakte esantis čipas. Rakto čipas (dar žinomas kaip transponderis) yra kertinė imobilaizerio dalis, tačiau apsaugos sistema visumoje ir yra imobilaizeris.

Imobilaizerio buvimas automobilyje gerokai apsunkina jo vagystę. Dėl šios priežasties, Europos Sąjungoje, daugumoje automobilių buvo diegiamas gamykliškai jau nuo 1994 metų. Neretai, ypač anksčiau, buvo diegiama papildoma (ne gamyklinė) imobilaizerio sistema norint užkirsti kelią automobilio vagystei.

Mūsų komanda padės su imobilaizerio programavimu arba išjungimu Vilniuje ir aplink. Skambinkite +370 (655) 088 89 ir pasistengsime Jums padėti.

 

 

Imobilaizerio čipas gali būti kelių tipų ir skiriasi priklausomai ar automobilis užsiveda prasukus raktą spynoje, ar paspaudos mygtuką raktui esant kišenėje. Įprastoje sistemoje, kuomet automobilis užsiveda prasukus užvedimo spynelę, čipas yra rakto priekyje. Jis gali būti įlituotas ant plokštės, būti atskirai plastikiniame arba stikliniame korpuse. Tuo atveju, kai čipas yra stiklinis, nerekomenduojame jo išiminėti ar liesti be specialios įrangos, kadangi jis gali labai lengvai skilti ir nustoti veikti.

Jeigu automobilyje yra beraktė („keyless“) sistema, kuomet mašina užsiveda mygtuku, tuomet čipas dažnai būna sukombinuotas su procesoriumi ant rakto ir nebus panašus į įprastą čipą.

 

 

Šiais laikais automobiliai dažniausiai naudoja dvi skirtinas užvedimo sistemas su šiek tiek skirtingu imobilaizerio veikimo principu:

1. Imobilaizerio sistemos veikimas, kai raktas įkišamas ir pasukamas spynelėje.

Kuomet automobilis turi imobilaizerio sistemą, jis užsives tik kai atpažins rakte esanti priprogramuotą čipą. Čipas yra atpažįstamas relės, kuri yra antenos esančios ant užvedimo spynos dalis. Elektrinis impulsas iš rėlės paduodamas į čipą, ko pasekoje jis išsiunčia signalą, kuriame yra užkoduota simbolių kombinacija. Ši kombinacija primena labai ilgą slaptažodį. Jeigu šis slaptažodis yra atpažįstamas automobilio, jis užsives. Tuo atveju, kuomet slaptažodis neatpažįstamas, automobilis arba nereaguos visai arba suks starterį, bet neužves variklio. Įprastai, tokiu atveju dar pamatysite mirksinčią imobilaizerio lemputę skydelyje ar prie centrinės konsolės. 

2. Imobilaizerio sistemos veikimas, kai automobilis užsiveda mygtuku raktui esant kišenėje.

Kai automobilis naudoja tokią sistemą, kuri dar vadinama „beraktė“ ar „keyless“, čipo esančio ant rakto signalas yra siunčiamas rakto mikroschemos dėka. Mikroschema, maitinama rakte esančio elemento, nuolat siunčia čipo koduotę radijo bangų dažniais. Automobilis atpažinęs prie jo priprogramuotą raktą gali užsivesti.

 

 

Imobilaizerio pririšimas atliekamas tik specialia kompiuterine įranga. Jeigu senesniems automobiliams nuotolinio valdymo pultelį dar pavyks prisirišti savarankiškai, tai imobilaizerio pririšimas gali būti atliekamas tik specialia įranga.

Pririšimo (programavimo) procesas skiriasi priklausomai nuo automobilio modelio, metų ir rakto sistemos. Tam tikriems automobiliams, imobilaizerio čipą galima nuklonuoti ir tam nereikia automobilio. Mūsų dirbtuvėse, tai atliekama specialia įranga, kuri nuskaito esamo rakto čipą ir tą informaciją greitai atkartoja naujame čipe. Tais atvejais, kuomet čipas nesiklonuoja, jį reikia programuoti prisijungus prie automobilio specialia kompiuterine įranga, o tam tikrais atvejais, būtina fiziškai nuimti nuo automobilio reikalingus kompiuterinius modulius ir juos nuskaityti ant stendo specialia įranga.

Imobilaizerio pririšimas automobiliui, vilkikui, motociklui ar kitai transporto priemonei mums įmanomas net kai visi raktai yra pamesti. Avariniu būdu atrakinsime automobilį, pagaminsime raktą pagal spyną ir jį pririšime, kad pilnai veiktų.

 

 

Kiekvienas modelis naudoja savitą imobilaizerio ir centrinio užrakto sistemą. Dėl šios priežasties, kiekvieną automobilį reikia vertinti skirtingai. Tam tikriems automobiliams, kur imobilaizerio čipas yra ant mikroschemos, nuotolinio valdymo pultelis atrakinimui ir užrakinimui prisiriša automatiškai kai yra priprogramuojamas rakte esantis čipas.

Tokiu atveju, kuomet čipas yra atskirai nuo pultelio mikroschemos, yra atliekama atskira procedūra, kurios metu pultelis pririšimas prie automobilio. Dažnai, šita procedūra yra greitesnė nei imobilaizerio programavimas.

 

 

Tam tikriems automobilių modeliams, galima išjungti imobilaizerio sistemą. Tokiu būdu, automobilis užsives be čipo. Jeigu automobilis yra be „keyless“ sistemos (užvedimo mygtuku), tuomet užteks tik geležtės, kuri pasuktų spyną. Jeigu automobilis su „keyless“ sistema, tuomet automobilis užsives be rakto, tiesiog paspaudžiant užvedimo mygtuką.

Imobilaizerio atjungimas turi būti atliekamas tik specialia, sertifikuota įranga. Netinkamai atliekamas „immo off“ gali išjungti dalį funkcijų automobilyje arba sugadinti jo elektroniką, ko pasėkoje, bus sugaišta tik daugiau laiko ir pridaryta daugiau nuostolių.

Imobilaizerio išjungimas („immo off“) įmanomas ne visiems automobiliams, o tam neretai, paprasčiau ir pigiau priprogramuoti naują čipą. Dėl imobilaizerio atjungimo ar naujo čipo, ar pilno rakto programavimo skambinkite mums +370 (655) 088 89. Sužinoję Jūsų automobilio modelį, metus ir rakto tipą pokalbiu telefonu, nurodysime galimybes ir kainą atlikti „immo off“ ar pagaminti naują raktą.

 

 

Kaip ir visa elektronika, imobilaizerio sistemos dalys genda, dėl ko žmonėms reikalingas imobilaizerio remontas. Dažnos imobilaizerio bėdos su kuriomis susiduriame:

  • Imobilaizerio čipo esančiame rakte gedimas
  • Rakto mikroschemos gedimas, kai čipas yra įlituotas joje
  • Atsirišo imobilaizeris
  • Sugedo automobilio elektroniniai moduliai
  • Automobilio elektroniai moduliai tarpusavyje nekomunikuoja dėl kitų bėdų
  • Problemos automobilio spynoje (ypač elektroninėse užvedimo spynose)

Neretai, visas imobilaizerio remontas gali pasibaigti perrišus esamą ar pririšus naują raktą. Tam tikrais atvejais, reikalingas automobilio rakto remontas. Būna ir taip, jog yra būtinos detalesnės autoelektriko paslaugos, kad surasti gedimą automobilyje. Dažnai, geriausia yra pradėti nuo rakto patikros ar pasikonsultuojant su mūsų specialistu.

 

 

Mūsų raktų dirbtuvėse poros minučių bėgyje patikrinsime, ar rakto imobilaizeris (čipas) veikia – ar matomas jo signalas ir kodas, bei galime patikrinti kiekvieną rakto pultelio mygtuko signalą – nustatysime ar jis yra siunčiamas bei koks jo dažnis. Turime net kelis įrenginius skirtus raktų ir čipų testavimui, įskaitant ir specializuotus įrenginius tam tikroms markėms kaip pvz. Mercedes Benz, kur dažnai naudojamas dar ir infraraudonųjų spindulių signalas.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Uždaryti

Malonu, kad domitės mūsų įmonės veikla!

Norėdami pateikti užklausą, užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

Susipažinau su duomenų tvarkymo sąlygomis (sąlygos).